no-img
کتابکده دات کام

کارتون آموزش زبان فرانسوی آریول قسمت ۱۱ - کتابکده دات کام


کتابکده دات کام
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

کارتون آموزش زبان فرانسوی آریول قسمت ۱۱
zip
شهریور ۲۱, ۱۳۹۶
نوع فایل : video
قیمت : رایگان
حجم : 14 مگابایت
مدت زمان فیلم : 4 دقیقه
رمز فایل : www.ketabkadeh.com یا www.freedocs.ir

کارتون آموزش زبان فرانسوی آریول قسمت ۱۱


 کارتون آموزش زبان فرانسوی آریول قسمت ۱۱

دانلود کارتون آموزش زبان فرانسوی آریول قسمت ۱۱

دانلود رایگان کارتون آموزش زبان فرانسوی آریول قسمت ۱۱

نام لاتین:

Ariol Episode 11 – Apres la pluie, le beau temps

توضیحات:

دوران کودکی بیشتر ما با کارتن‌های زیبا و به یاد ماندنی با شخصیت‌هایی مانند پینوکیو، سندباد، پسر شجاع، آلیس در سرزمین عجایب، سیندرلا و… پیوند خورده است.کارتون‌هایی که هر بار که آن‌ها را بر صحفه تلویزیون می‌بینیم ناخودآگاه خاطرات آن دوران زیبا در گوشه‌ای از ذهنمان جان می‌گیرد. اما امروز دیگر از آن کارتون‌های ساده شخصیت‌های صاف و ساده آن خبری نیست. موجودات بی‌ریا و ساده کاغذی که شخصیت‌های مثبت کارتون‌های امروزی دست مکارترین آن‌ها را از پشت بسته است و هزاران کارتون و داستان بی‌محتوای کودک که شخصیت‌های آن، گاهی شبیه هیچ موجود زنده‌ای در این کره خاکی نیستند و انگار از کرات دیگر فرازمینی فرود آمده و صحفه تلویزیون‌های ما را به تسخیر درآورده باشند و چشمان کودکان معصوم ما نیز آنقدر با آن‌ها انس گرفته است که برای بیشتر آن‌ها باب اسفنجی بیشتر از همسالان خود نمود خارجی دارد. در این زمینه باید گفت فرهنگ برآیند باورهای اجتماعی یک نسل است و کودکان امروز با باورها و اعتقادات خود فرهنگ فردای جامعه را شکل می‌دهند. حساسیت کودکان از لحاظ صفحه خالی ذهن آن‌ها برای یادگیری آموزه‌ها حائز اهمیت است و این در حالی است که در جامعه امروز هرکس به نوعی می‌خواهد این زمین خالی را بذرافشانی کرده و فرهنگ، باورها و اعتقادات خود را به آن‌ها القاء کند.

در این میان فرهنگ غرب که با زیرکی و استفاده از جنگ نرم  سعی در القای باورهای خود در کودکان جهان سوم و شرقی دارد و ابزارهای قوی‌تری را در این راستا به کار می‌گیرد تا چه بسا از کودک متعهد و مقید شرقی کودکی بسان کودکان غرب بسازند و اصلی‌ترین این ابزارها انیمیشن‌های جذاب و رنگارنگ تولیدشده در غرب است که کودکان جهان سوم که دارای فرهنگ‌ها، ارزش‌ها و هنجارهایی متفاوت هستند را هدف قرار داده به نوعی باعث ایجاد اعتیاد روانی کودکان به تماشای انواع کارتون‌ها و بازی‌های رایانه‌ای شده و به مرور آن‌ها را غرب‌زده می‌کند و در نهایت رنگ و بوی کشورهای غربی را در باور کودکان جهان سوم می‌گنجاند.
نقطه عطف تربیت یک انسان در کودکی شکل می‌گیرد
دکتر احمدرضا واعظی روانشناس کودک و نوجوان در این زمینه می‌گوید: از آن‌جایی که نقطه عطف تربیت یک انسان در کودکی شکل می‌گیرد و با توجه به این نکته که تلویزیون، ماهواره، اینترنت و دی‌وی‌دی‌ها جزء انکارناپذیر زندگی نسل حاضر شده است و کودکان ساعت‌ها وقت خود را صرف تماشای آن‌ها می‌کنند، باید حساس باشیم که کودکانمان مقابل صفحه جادویی در حال آموختن چه نکاتی هستند. بعضی از کارتون‌ها جنبه تخیلی دارند که خلاقیت کودک را رشد می‌دهند، برخی دیگر مروج یک دین یا مذهب خاص هستند که در این زمینه باید خانواده‌ها وسواس به خرج دهند. وی می‌گوید: بیشتر شخصیت‌های کارتون‌ها از نیرویی فوق‌بشری و ماورایی برخوردارند و از جانب نیروهای اهریمنی ناشناس حمایت می‌شوند و نیز مسائل دیگر که ذهن کودک و اقتضای سنی وی قدرت درگیر شدن با این مسائل را ندارد که در نتیجه باعث ایجاد یک سرگردانی برای کودک شده و اثرات مخرب آن بر کودکان و و نوجوانان در کوتاه‌مدت ظاهر خواهد شد. 
مریم نظری یکی از مادران نگرش مثبتی به این موضوع داشته و می‌گوید: «کودک سه ساله من بیشتر از آنکه وقت خود را به بازی اختصاص دهد، نسبت به تماشای برنامه‌های کارتونی تلویزیون علاقه پیدا کرده است. البته از اینکه او ساعت‌ها مقابل تلویزیون آرام و ساکت می‌نشیند، روی برنامه‌ها تمرکز می‌کند و گاه جملات یا لغات آن‌ها‌ را در زندگی کودکانه‌اش به‌کار می‌گیرد، بسیار خوشحالم اما او به‌طور وسواس‌گونه‌ای نسبت به تماشای برنامه‌های تلویزیونی اصرار دارد. به نظر می‌رسد او از آن‌ها درس‌های زیادی می‌گیرد و کارهای شخصیت‌های کارتونی را در بازی‌های کودکانه‌اش تکرار می‌کند، من و پدرش به خاطر علاقه‌مندی فرزندم به کارتون در مقابل کارهای مثبتی که انجام می‌دهد، به او یک سی‌دی کارتون جایزه می‌دهیم.»
 کارتون‌های خارجی عنصر تخیل را در کودک ایرانی سرکوب می‌کنند
کارتون‌های خارجی عنصر تخیل را در کودک ایرانی سرکوب می‌کنند. صادق شهرانی، استاد دانشگاه با اشاره به این موضوع می‌گوید: به خاطر عدم هماهنگی موضوعات کارتون‌های ساخته‌شده خارجی با روحیات کودکان ایرانی، در بیشتر موارد کودکان ما دچار سردرگمی می‌شوند و عنصر تخیل در ذهنشان رشد نمی‌کند. وی در ادامه می‌افزاید: در آثاری که برای کودک و نوجوان ساخته و پخش می‌شوند، اهداف آموزشی و فرهنگ‌سازی بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد و اهمیت توجه به آثار آن‌ها به مراتب بیشتر از رده‌های سنتی بالاتر است، چون آثاری که برای سنین بالاتر ساخته می‌شوند، بیشتر با هدف سرگرمی تهیه می‌شوند و اهداف آموزشی حضور کمرنگ‌تری در این آثار دارد. شهرانی می‌گوید: توجه به تاثیر پخش این آثار بر ذهن کودکان باید در دستور کار پخش‌کنندگان این آثار قرار بگیرد. وی گفت: در حیطه آثار کودکان، ما با آثاری مواجه هستیم که تصاویر آن برای کودکان ما متناسب نیست و برخلاف مسیر رشد ذهنی کودک، او را دچار سرگیجه و معناگریزی می‌کند. مثلا در حال‌حاضر کارتونی از شبکه‌های داخلی ما پخش می‌شود که اسم نقاشان برجسته ایتالیایی را روی لاک‌پشت‌های رزمنده‌ای گذاشته‌اند که بسیاری از کودکان ما متوجه این موضوع نمی‌شوند و کسی هم هیچ توضیحی در این‌باره به آن‌ها نمی‌دهد. شهرانی در ادامه با اشاره به مسئله بی‌هویتی در آینده کودکان، می‌گوید: بی‌هویتی، عدم‌ثبات شخصیت و بسیاری از رفتارهای نابسامان تحت‌تاثیر این پیام‌های متعارض در مخاطبان کم سن و سال ما شکل می‌گیرند. آثار تولیدشده غربی در کنار بازی‌های کامپیوتری، مجموعه عمده سرگرمی‌های کودکان و نوجوانان را تشکیل می‌دهند و همه این موارد زمینه و بستر مناسبی برای رشد کودکان ایجاد می‌کند که متاسفانه ما از این موقعیت به‌خوبی استفاده نمی‌کنیم. وی می‌افزاید: ما برای بیشتر نشدن این معضل باید میزان تولیدمان را افزایش بدهیم و در کنار رشد کمی، برای رشد کیفیت محصولات نیز تلاش کنیم.
خشونت در کارتون‌های خارجی بر رشد فکری کودکان تاثیر منفی دارد
 خشونت موجود در برخی ساخته‌های تلویزیونی و کارتون‌های خارجی، کودکان را از رشد فکری بازمی‌دارد. رضا بابک به‌عنوان یکی از بازیگران و سازندگان برنامه‌های کودک در این زمینه، می‌گوید: در این برنامه‌ها لحظاتی پر از جنگ، خشونت،‌ کشتن و ترور به تصویر درمی‌آید که همه این‌ها تاثیری منفی در رشد فکری کودکان دارد و با راهی که کارتون‌های خارجی در تلویزیون ما باز کرده‌اند، شرایط سختی برای حضور و موفقیت برنامه‌های تلویزیونی داخلی فراهم شده است. بابک در ادامه می‌افزاید: ما در گذشته برای کودکان تله‌تئاتر ضبط و پخش می‌کردیم و کودکان خود را به دیدن اینگونه برنامه‌ها عادت می‌دادیم. اینگونه برنامه‌ها برنامه‌هایی بود که منطبق با فرهنگ و الگوهای رفتاری ما ساخته می‌شد و قدمی موثر در رشد فکری کودکان بود، اما متاسفانه امروزه کارهای خوب متعلق به کودکان زیاد ساخته نمی‌شود و ما حتی در حوزه سینمای کودک و ساخت فیلم کودک نیز در رده پایینی قرار داریم. این کارشناس و سازنده برنامه‌های کودک معتقد است: کارهایی که در داخل برای کودکان انجام می‌شود زیاد جدی نیست، در صورتی که سرمایه‌گذاری برای کودکان یک نوع کار فرهنگی است و نوعی آینده‌سازی به‌شمار می‌رود. این کم‌کاری و کم‌توجهی شاید به این برمی‌گردد که متولیان امر احساس نیازی در این حیطه نمی‌کنند. چه‌بسا اگر در این حیطه احساس نیازی می‌شد،‌ سرمایه‌گذاری جدی‌تری نیز در این بخش صورت می‌گرفت. 
انیمیشن و کارتون‌ها یکی از مقوله‌های جذاب، مهم و اثرگذار در دنیای کودکان و نوجوانان هستند که اثرات بارزی بر شخصیت فردی و اجتماعی آن‌ها می‌گذارد. توجه و دلبستگی کودکان به دنیای انیمیشن انکارناپذیر است. آنچه در یک قصه، برای کودکان اهمیت دارد، قهرمان قصه است. کودکان در تمام قصه‌ها با شخصیت داستانی زندگی می‌کنند، با او می‌خندند و ناراحت می‌شوند و به هیجان می‌آیند، در تمام مبارزات، خود را در نقش قهرمان می‌بینند. با او همزادپنداری می‌کنند، همراه با او بر رذائل چیره می‌شوند و خواهان پیروزی نیروهای مثبت هستند. انیمیشن‌هایی که در دوران گذشته و کودکی ما پخش ‌می‌شد پر از لطافت بود، اما امروزه جهان به طرز توفنده‌ای به سمت خشونت می‌رود و کارتون‌ها و بازی‌های یارانه‌ای با نتیجه‌گیری از پیش تعیین ‌شده ساخته می‌شوند تا اثری که سازندگان این انیمیشن‌ها می‌خواهند بر روح و روان کودکان گذاشته شود. ما امروزه با سرعت پیشرفتی که سایر کشورها دارند، کار سختی را پیش‌رو داریم و باید در این حیطه برنامه‌ریزی‌های کامل و دقیقی صورت گیرد و بودجه و هزینه کافی برای این امر تزریق شود. باید هنرمندان توانا و خلاقی که در این زمینه داریم از شهرهای دور و نزدیک دعوت به کار شوند و تولیدات داخلی خود را تا مرحله‌ای پیش بریم که دیگر شاهد پخش کارتون‌های خشن و خارجی از تلویزیون نباشیم

دیدن آنلاین کارتون آموزش زبان فرانسوی آریول قسمت ۱۱:درباره نویسنده

مدیریت

کتابکده ارائه دهنده تحقیق و پروژه های دانش آموزی و دانشجویی رایگان .در صورت تمایل میتوانید پروژه های خود را برای ما از طریق ایمیل info[at]ketabkadeh[dot]com ارسال کنید تا با نام خودتان در سایت منتشر شود.در صورت نیاز به مشاوره پروژه با آی دی تلگرام : جهت تماس با مديريت و يا سفارش كارتون يا مشاوره براي آموزش کودک دو زبانه از آي دي هاي زير استفاده نماييد: جهت تماس با مديريت و يا سفارش كارتون يا مشاوره براي آموزش کودک دو زبانه از آي دي هاي زير استفاده نماييد: bilingualkids@ multilingualkids@ تماس بگیرید.با نظرات پیشنهادی و انتقادی خود ما را در ادامه راه خود همیاری کنید

مدیریت 2584 نوشته در کتابکده دات کام دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *